Forum

Hoge schenking voor woning

Als de hoge schenking voor verbouwing van de eigen woning wordt gegeven, moet de aanwending binnen drie jaar plaatsvinden.
Ik vroeg me af of deze aanwendingstermijn ook geldt voor de verwerving van een eigen woning en/of de aflossing van een eigen woningschuld.
Casus: man 39 jaar, wil over 2 jaar een huis kopen. Als zijn ouders hem nu de €100.800 schenken, kwalificeert dat dan voor de vrijstelling?
  • dat mag inderdaad

    Zie art. 5, 1, b, 2 van de Uitvoeringsregeling schenk- en erfbelasting.
    De aanwending voor koop, aflossing EWS en verbouwing moet uiterlijk gedaan worden het tweede jaar na de schenking.
Complementary Content
${loading}