Forum (new)

schrijven en BTW

Iemand schrijft teksten voor een een artsenkrant. Is hier nu wel of geen BTW over verschuldigd. Ik vind de wettekst en toelichting daarover nogal onduidelijk.
Beantwoorden
  • Waarom zou dit zonder BTW zijn?

    In principe is hier gewoon 21% BTW over beschuldigd.
    De schrijver verricht zelf geen medische diensten.
    Tenzij het een arts betreft die over zijn bevindingen schrijft maar is dan het volgens nog steeds geen vrijgestelde dienst.
    Beantwoorden
    • schrijven en BTW

      Omdat diensten van schrijvers in bepaalde gevallen ook onder een vrijstelling vallen
      Beantwoorden
      • art. 11, lid 1, sub q Wet OB

        "...de diensten door componisten, schrijvers en journalisten;"
        In het Uitvoeringsbesluit kom ik verder geen beperking tegen.
        Indachtig het adagium 'in dubio contra fiscum' zou ik maar voor de vrijstelling gaan.
        Beantwoorden
Complementary Content
${loading}